metabolizm skóry

Masaż lodem polepsza metabolizm skóry

Masaż odchudzający

Po wykluczeniu uwarunkowań zdrowotnych powodujących otyłość, u podstaw większości TERAPII NADWAGI leży przede wszystkim dieta i ruch. Wszystkie inne zabiegi mają charakter wspomagających odchudzanie. Należą do nich masaże, pod warunkiem, że są stosowane systematycznie. Masaż lodem jest jednym z bardziej efektywnych wspomagaczy odchudzania z kilku powodów: można go stosować z łatwością samodzielnie co sprzyja systematyczności, oraz masaż lodem znacząco polepsza metabolizm skóry.

Metabolizm skóry

Jednym z największych „pożeraczy” tłuszczu jest skóra! Jest naszym największym energetycznym magazynem „paliwa zapasowego”, które odkłada się w komórkach tłuszczowych. Najwięcej komórek tłuszczowych znajduje się na brzuchu, udach i pośladkach.

Skóra nie tylko jednak magazynuje tłuszcz. Ma również dużą zdolność metabolizowania go czyli spalania. Niemniej przy nadmiernym nagromadzeniu tłuszczu w komórkach tłuszczowych często dochodzi do upośledzenia procesów metabolicznych skóry.

Dzieje się tak wówczas, kiedy komórki tłuszczowe nadmiernie powiększają się i zaczynają uciskać naczynka krwionośne. Skazują się tym samym na gorsze dotlenienie i gorsze oczyszczanie z produktów przemiany materii. Dlatego nadmiernie rozdęte komórki tłuszczowe nie tylko nie zmniejszają się, ale nawet rosną.

Jest to szczególnie widoczne jeśli chcemy pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej z pośladków lub z brzucha i w tym celu zaczynamy np. codziennie biegać. Zauważymy wówczas, że chudniemy najwolniej właśnie tam gdzie chcemy schudnąć najszybciej.

Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz jest pobierany w pierwszej kolejności z miejsc z dobrze funkcjonującym systemem mikrokrążenia krwi. Czyli nie z miejsc nadmiernie otłuszczonych, w których rozdęte komórki tłuszczowe powodują upośledzenie mikrokrążenia krwi – i przez to gorsze spalanie kwasów tłuszczowych.

Masaż lodem polepsza metabolizm skóry

metabolizm skóry - masaż lodem

Codzienny masaż lodem pomaga pozbyć się sadełka ponieważ stymuluje i udrażnia mikrokrążenie krwi w miejscach, w których nadmiernie odkłada się tkanka tłuszczowa. Powoduje ich silne ukrwienie, które dodatkowo utrzymuje się przez pewien czas po zabiegu. Tym samym powoduje lepszy metabolizm tych miejsc i przyczynia się do ich „odchudzenia”.

W tym sensie masaż lodem jest zabiegiem bardzo pomocnym w realizacji decyzji o pozbywaniu się sadełka.

Jędrna skóra

Masaż lodem jest również bardzo pomocny na zwycięskim finiszu gubienia kilogramów, kiedy odkrywamy, że nasza skóra już nie opina naszych nadmiernych krągłości i … jest jej za dużo.

Również poprzez stymulację mikrokrążenia, masaż lodem witalizuje skórę. Dzięki temu pomaga rozciągniętej skórze przywrócić jędrność i elastyczność. W rezultacie masaż lodem poprawia napięcie skóry. Na tej samej zasadzie wspomaga rewitalizację i lepsze napięcie skóry brzucha po ciąży.

Krio-Star Sp. z o.o.

Ul. Chrobrego 41
31-431 Kraków

Newsletter

© Krio-Star 2024