Nasza historia

Krio-Star

 

Przeczytałam na stronach popularnego kolorowego magazynu rozmowę ze znaną gwiazdą, która przyznaje, że swoją świetną kondycję i wspaniały wygląd zawdzięcza codziennym masażom lodem … 

  1. Pomyślałam, że to bardzo fajna, codzienna terapia zimnem lub zmiennymi temperaturami podczas ciepłej kąpieli. I że też tak chcę.
  2. Zaczęłam się zastanawiać, jak owa gwiazda trzyma lód, żeby nie ziębić dłoni. I że w sklepach nie ma takiego przyrządu.
  3. Zaprojektowałam taki wygodny w użyciu przyrząd do masażu lodem i nazwałam go VIT ICE®
  4. Postanowiłam go sprzedawać.
  5. Założyłam firmę i z myślą o gwieździe nazwałem ją Krio-Star.

 

Nazywam się Małgorzata Kotnowska. Wymyślenie i opracowanie VIT ICE® jest moim pomysłem, popartym wiedzą na temat leczniczych i pielęgnacyjnych właściwości niskich temperatur oraz znajomością krioterapeutycznych praktyk wywodzących się z różnych regionów świata, które są uznawane jako wzór zdrowego sposobu życia. Dla większości z nas niestety alternatywnego. Zaczęłam myśleć o sposobach przeniesienia ich w warunki naszych przyzwyczajeń. Chciałam stworzyć przyrząd umożliwiającego wygodne i proste wykorzystanie lodu do masażu. 

Powstał produkt pozwalający na wykonanie masażu lodem w łatwy sposób na przykład podczas relaksującej ciepłej kąpieli. 

Wstępna realizacja pomysłu była możliwa dzięki mojej dotychczasowej działalności związanej z projektowaniem grafiki 3d. Na bazie doświadczeń z tej działalności powstał projekt, następnie wiele opracowań i prototypów wyrobu weryfikujących jego funkcjonalność. Produkt firmy otrzymał nazwę VIT ICE®. Firma uzyskała prawa ochronne dla krioterapeutycznego przyrządu do masażu lodem nadane przez Urząd Patentowy RP z tytułu prawa własności użytkowej, a także Wspólnotowy wzór PCT. 

Dla celów zapewnienia jakości wyrobu, zgodnej z wymaganiami Ustawy o wyrobach medycznych firma Krio-Star wdrożyła elementy systemu zarządzania jakością wg norm PN-EN ISO dla wyrobów medycznych na wszystkich etapach wytwarzania, jak również kontroli wyrobu gotowego oraz kontaktu z Klientem. 


Chciałabym, aby VIT ICE® pozwolił Państwu czuć się jeszcze zdrowiej i radośniej!

Małgorzata Kotnowska